SEVERT Polska Sp. z o.o. powstała w Rzeszowie w roku 1997 jako spółka córka firmy Wilhelm Severt Maschinenbau GmbH z Vreden w RFN. Firma córka korzysta w pełni z doświadczeń i bazy wytwórczej firmy matki prowadząc działalność samodzielnie na podstawie polskiego prawa.


Specjalnością naszą są wszelkiego rodzaju prace spawalnicze oraz obróbka skrawaniem. Na podstawie własnego pomysłu wykonujemy pozycjonery spawalnicze o zróżnicowanym udźwigu. Urządzenia te zdobyły uznanie u odbiorców  i stały się markowym produktem firmy. Zastosowanie pozycjonerów spawalniczych znakomicie ułatwia manewrowanie dużymi i ciężkimi elementami konstrukcji, co obok skrócenia czasu spawania przyczynia się do zminimalizowania zagrożenia wypadkowego przy pracy. Pomyślne wdrożenia i zastosowania u wielu klientów przyczyniły się do udoskonalenie konstrukcji i powstania całej rodziny pozycjonerów i manipulatorów do zadań specjalnych w dziedzinie spawania ręcznego, automatycznego, czy też zrobotyzowanego. Pozycjonery severt znalazły zastosowanie w wielu różnych obszarach produkcji.

 

SEVERT Polska Sp. z o.o. posiada zakład produkcyjny w Gorlicach dysponujący trzema halami o powierzchni 6600 m2, specjalizuje się w spawaniu stali wysokowytrzymałych. Spawanie konstrukcji stalowych odbywa się wyłącznie w technologii spawania w osłonie gazu ochronnego MAG/TIG  na stanowiskach spawalniczych wyposażonych w:

pozycjonery marki severt  - zdolność obracania i podnoszenia w trzech osiach, udźwig do 15000 daN

spawarki firmy Merkle i OZAS umożliwiające optymalny dobór parametrów spawania, zgodnych z wymogami    technologii

kompletny węzeł przyłączy: gazu ochronnego, tlenu, propanu i sprężonego powietrza

profesjonalne elektronarzędzia.

 

                Transport wewnętrzny umożliwiają suwnice o udźwigu 20000 daN oraz wózki widłowe Linde o udźwigu 8000 daN. Możliwości produkcyjne firmy uzupełniają sterowane numerycznie wytaczarki TOS-WHQ13 oraz FERMAT-WRF160 ze stołem obrotowym o udźwigu 40000 daN. 

         SEVERT Polska zainteresowana jest wprowadzaniem w Polsce nowoczesnych technologii wytwarzania w tym robotów przemysłowych. Wspólnie z firmą matką staramy się rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy produkcyjne i konstrukcyjne. Doświadczenie zdobyte w ciągu ponad 40 lat działalności w Niemczech i udział w wielu prestiżowych projektach stawia firmę w czołówce specjalistów w dziedzinie kompleksowego projektowania dla przemysłu metalowego. Potrafimy przeanalizować zapotrzebowania klienta nie tylko teoretycznie ale i praktycznie, na podstawie obliczeń doradzić co, gdzie i jak zmienić aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Chcemy nawiązać ścisłą współpracę z polskimi wykonawcami stalowych konstrukcji spawanych oferując:

szeroki asortyment produktów pod marką severt, zaprojektowanych według najnowszych rozwiązań technicznych i spełniających wymagania międzynarodowych norm

profesjonalny montaż podzespołów i spawanie konstrukcji

śrutowanie elementów i konstrukcji

obróbkę wiórową – frezowanie, wytaczanie, wiercenie, gwintowanie

hydrodynamiczne lakierowanie konstrukcji

 

         

         O wartości firmy decydują w dużym stopniu ludzie dlatego postawiliśmy na profesjonalną kadrę, obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia około 300 doświadczonych fachowców o wysokich kwalifikacjach. Stały nadzór kontroli technicznej, stosowanie nowoczesnych i sprawdzonych materiałów oraz nowatorskich metod wytwarzania gwarantują wysoką jakość naszej produkcji.
Firma posiada certyfikaty wg:

  • EN ISO 3834-2
  • EN 1090-2 klasa EXC3
  • EN 15085-2 poziom CL1
  • EN ISO 9001:2009.
 

          Filozofią działania  firmy stało się spełnianie nawet najbardziej wyszukanych życzeń klienta. Jako solidny partner oferujemy szeroką pomoc przy wdrażaniu swych produktów, obejmującą m.in. projekt, wdrożenie, szkolenia jak i obsługę serwisową.

 

Zapraszamy do współpracy.